top of page

Genel Satış Koşulları

1. Ucuzvehizli.com'dan yapılacak alışverişlerde Kredi Kartı (Visa, Mastercard), Havale/EFT veya Kapıda Nakit Ödeme yöntemleri kullanılabilmektedir. Bunlar dışında herhangi bir şekilde ödeme şekli kabul edilmemektedir.

2. Sipariş tarihinden sonra gerçekleşen, daha önceden öngörülemeyen sebeplerden (tabii afet, savaş, terör, iletim hatlarındaki büyük sorunlar vs.) dolayı sözleşmeyi imzalayan tarafların sorumluluklarını yerine getirmemeleri ve bu durumun on (10) günden fazla sürmesi durumunda tarafların her birinin tek taraflı fesih hakkı doğacaktır.

3. Ucuzvehizli.com, satışa sunduğu ürünler için stok tutmamaktadır. Müşterileri tarafından sipariş edilen ürünler, ürünün üreticisi, distribütörü veya dağıtıcısından temin edilerek ulaştırılmaktadır. Nadiren de olsa, tedarikçi firma stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu tür sorunlardan dolayı ürünün temin edilememesi veya teslimatın gecikmesi durumunda müşterilerimiz bilgilendirilir ve istenirse ürün bedeli olarak alınmış olan tutar iade edilecek sipariş iptal edilir. Daha detaylı bilgiyi iade koşulları  bölümümüzden inceleyebilirsiniz. 

4. Ucuzvehizli.com, müşterine satın aldıkları ürünleri kargo ile ve sigortalı olarak ulaştırmaktadır. Teslimat sırasında ürün paketi müşteri tarafından kontrol edilmeli, hasarlı paketler teslim alınmayarak tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra sitemizin iletişim bilgileri kısmındaki telefon numaraları aranarak durum bildirilmelidir. Bunun akabinde sipariş yeniden hazırlanarak en kısa zamanda gönderilecektir. Eğer hasarlı, paketi açılmış ürünü teslim alırsanız kargo firmasının ürünü size tam olarak ulaştırdığını kabul etmiş olursunuz.

5. Satın alınan ürünler, teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde iade edilebilir.

6. Ucuzvehizli.com'dan alışveriş yapan kişi ve kuruluşlar yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır.

Güvenlik ve Gizlilik Politikası

1. Ucuzvehizli.com hiç bir surette, müşterilerine ve ziyaretçilerine ait bilgileri, üçüncü kişi ve kurumlara vermemeyi taahhüt eder. Herhangi bir hukuksal soruşturma durumunda ise makamlarca yasal yollardan talep edilecek bilgiler verilecektir.

2. Kayıtlı müşteri bilgileri sadece müşterinin kendisi ile ilgili işlemlerde kullanılır. Ucuzvehizli.com tarafından gönderilebilecek duyuru/bilgilendime maillerinin gönderimi, müşterinin onayı doğrultusunda yapılır.

3. Müşteri/ziyaretçiler ile Ucuzvehizli.com arasındaki iletişimin güvenliği, 128 bit şifreli koruma sağlayan SSL sertifikaları ile sağlanmaktadır. Şifrelemenin aktif olduğunu, internet tarayıcınızın alt kısmında görebileceğiniz bir kilit veya anahtar simgesinden ve adres satırının "https://" ile başlamasından anlayabilirsiniz.

4. Ucuzvehizli.com, müşterilerine ait kredi kartı bilgilerini kendi sistemlerinde kayıt altında bulundurmaz.

5. Ucuzvehizli.com hiçbir suretle kredi kartı, şifre gibi bilgileri mail yolu ile talep etmez.

Telif Hakları

1. Ucuzvehizli.com'da ürünlerin tanıtımı ile ilgili kullanılan logo, resim ve diğer bilgilerin telif hakkı üretici/dağıtıcı/ilgili firmaya aittir.

2. Ucuzvehizli.com bu bilgileri, satışı yapılan ürünlerin tanıtımı amacı ile kullanmaktadır.

 

Sipariş

1. Siparişlerinizi haftanın 7 günü, günün 24 saati Ucuzvehizli.com üzerinden verebilirsiniz.

2. İptal etmek istediğiniz siparişler için sipariş inceleme ekranındaki Mesaj Yaz seçeneğinden veya İletişim Formu ile sipariş numaranızı belirterek başvurabilirsiniz. Kargoya verilmiş siparişler iptal edilememektedir, bunun yerine iade prosedürü uygulanmaktadır.

3. Her ne kadar ürün listeleri sürekli güncel tutulsa da sipariş etmiş olduğunuz bazı ürünler tedarikçi firmaların stoklarında tükenmekte ya da nadirde olsa ürün teminlerinde gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda Müşteri Hizmetleri sizinle mail veya telefon yolu ile irtibata geçerek bilgi verecektir.

4. Ucuzvehizli.com ürün fiyat ve bilgilerinde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

5. Siparişinizin her aşamasında mail ile bilgi verilmektedir.

5.1 Sipariş durumları ve açıklamaları :

5.1.1 Bekliyor - Siparişiniz bize ulaştı, ödeme bekleniyor

5.1.2 Ödeme Alındı - Ödemeniz alındı, ilk iş gününde siparişiniz hazırlanacak

5.1.3 Tedarik Ediliyor - Siparişinizdeki ürünler depomuzda mevcut değil ise ithalatçı ve üretici firmadan tedarik ediliyor

5.1.4 Onaylandı - Siparişiniz Faturalandırılmak üzere muhasebe departmanımıza aktarılmıştır.

5.1.5 Gönderildi - Siparişiniz kargo firmasına teslim edildi. Gün sonunda Kargo Firması işlem yaptığında Sipariş No ile gönderinizi sorgulayabilirsiniz.

5.1.6 İptal Edildi - İsteğiniz üzerine veya ödemeniz alınamadığından siparişiniz iptal edildi.

 

Ürün Teslimatı.

Firmamızdan faturasız çıkış sağlanmamaktadır. Tarafımızca faturalar kesilmekte olup, kargo taşıma esnasında zaman zaman kaybolmaktadır. Bu gibi durumlar da garanti açısından faturalarınızı lütfen sipariş numaranız ile birlikte Canlı Destek bölümünden veya mail ile talep ediniz. Talep edilen faturaların bir örneği Cuma günleri saat 18:00'dan sonra müşterilerimize iletilmektedir. Arşive kaldırılan eski tarihli fatura örneklerinin gönderilmesi biraz gecikebilmektedir. Kargo Taşıma esnasında yaşanan bu aksaklıktan dolayı siz değerli müşterilerimizden özür dileriz.

Bünyemiz de bulunmayan ve sipariş üzerine tedarikçilerimiz den sevkiyat yaptırdığımız ürünler sevk irsaliyesi ile gönderilmektedir. Ürünlerinizin faturaları ayrıca posta ile tarafınıza gönderilecektir. Bu gibi durumlarda faturalar en geç 1 ay içerisinde elinize ulaşmaktadır.

1. Ürün teslimatlarında sorun yaşanmaması için kayıt sırasında girmiş olduğunuz adres ve telefon bilgilerinin doğruluğunu kontrol ediniz.

2. Sipariş edilen ürünler ödeme onayı alındıktan sonra ortalama üç (3) iş günü içerisinde kargoya verilmektedir.

3. Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde kargoya ürün teslimatı yapılmamaktadır. Fakat hafta içi kargoya verilmiş olan ürünlerin teslimatı, kargo firması tarafından bu günlerde de yapılabilir.

4. Siparişinizin elinize ulaşmaması durumunda, siparişinizin durumunu iletişim bilgileri kısmındaki telefonları arayarak veya İletişim Formunu doldurarak öğrenebilirsiniz.

5. Siparişinizin hangi aşamada olduğu size mail ve SMS ile bildirilecektir. Siparişinizin durumunu Ucuzvehizli.com'dan "Hesabım" linkine tıklandığında gelen ekrandan da kontrol edebilirsiniz.

6. Alışverişlerde kargo firmasının ücret tarifesindeki tutar ücrete eklenmektedir.

7. KKTC ve yurtdışına teslimat yapılmamaktadır.

8. Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden Ucuzvehizli.com sorumlu değildir.

bottom of page